کمپرسور سیلندر پیستونی بدون روغن مدل Mercure

 • 3.0 الی 4.4 کیلو وات
 • حداکثر فشار مکش: 20 بار
 • حداکثر فشار نهایی: 100 بار
 • بازه ظرفیت: 30 – 70 متر مکعب بر ساعت
 • بدون نشتی، موتور تعبیه شده داخلی

کاربردهای کمپرسورهای سری Mercure تولید کارخانه هاگ-ساور سوئیس


تولید اکسیژن فشرده بدون روغن

کمپرسورهای اکسیژن هاگ-ساور به عنوان بوستر برای تولید این گاز در محل مصرف مورد استفاده قرار می‌گیرند. ابتدا اکسیژن از طرق مختلف (PSA, VPSA یا فرآیندهای غشایی) تولید می‌شود. بسته به روش تولید گاز، اکسیژن تولید شده یا در فشار اتمسفریک (در فرآیند VPSA) یا حدود فشار 4 bar (در فرآیند PSA) قرار دارد. سپس، با توجه به کاربرد نهایی در نظر گرفته شده، اکسیژن تولیدی باید به فشارهای بالاتر برسد. این امر با استفاده از بوستر کمپرسورها میسر می‌گردد.

کیفیت اکسیژن تحت فشار تولیدی با به کار بردن تجهیزات با کیفیت و کمپرسورهای بدون روغن (oil-free) تضمین می‌شود. در بوستر کمپرسورهای هاگ-ساور، اجزایی از کمپرسور که در تماس با گاز تحت فشار قرار می‌گیرند با ریزبینی و محاسبات دقیق انتخاب شده و برای قرار گیری در معرض اکسیژن فشرده، کاملا تمیز می‌گردند.

کمپرسور بدون روغن سری Mercure ساور

تولید نیتروژن و هوای فشرده (هوای خشک تمیز، CDA) بدون روغن

کمپرسورهای نیتروژن هاگ-ساور به عنوان بوستر برای تولید این گاز در محل مصرف و یا برای افزایش فشار نیتروژن موجود در یک شبکه نیتروژن تحت فشار مورد استفاده قرار می‌گیرند. به دلیل عملکرد بدون روغن و بدون نشتی این کمپرسورها، از آلوده شدن گاز با روغن و یا هوای محیط جلوگیری به عمل می‌آید.

بوستر کمپرسورهای بدون روغن هوا برای افزایش فشار هوا جهت مصارفی که نیاز به هوای فشرده‌تر نسبت به باد تولیدی کمپرسورهای کوچک دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. این کار، به نسبت تولید هوای فشرده از منبع محیطی (از فشار اتمسفریک) صرفه اقتصادی بیشتری دارد و انرژی کم‌تری مصرف می‌کند. سیستم مرکزی تولید هوای فشرده در فشار نهایی پایین‌تری کار می‌کند. این مقدار فشار برای عموم مصارف یک کارگاه یا کارخانه کافی است. حال بوستر کمپرسورهای هوای هاگ-ساور بخشی از این هوای تولیدی را به فشار بالاتر می‌رسانند که مورد نیاز برخی مصارف است.

کمپرسور بدون روغن سری Mercure ساور

بازیابی و فشرده‌سازی بدون روغن گاز SF6

گاز SF6 یک ترکیب هالوژنی است که تأثیر بسیار مخربی بر محیط زیست دارد. اثر گلخانه‌ای این گاز 23900 برابر بیشتر از گاز CO2 است. SF6 در گروه 6 گاز گلخانه‌ای قرار دارد که آزاد سازی آن در محیط ممنوع است. اثرات مخرب این گاز بر محیط زیست باعث شده است که ایمنی و عاری از نشتی بودن تجهیزات انتقال آن یک اصل مهم برای صنایع باشد. استفاده از تجهیزات و فرآیندهای عاری از نشت هنگام کار با این گاز اجباری می‌باشد.

کمپرسورهای SF6 هاگ-ساور اکنون به طور گسترده در جهان و توسط بزرگ‌ترین تولید کنندگان جهت بازیابی و فشرده‌سازی بدون روغن و بدون نشتی این گاز مورد استفاده است.

کمپرسور بدون روغن سری Mercure ساور

بازیابی و فشرده‌سازی هلیوم

بوسترهای گاز طبیعی و بایو-متان تولید کارخانه هاگ-ساور برای تغذیه خطوط انتقال گاز و همچنین افزایش فشار بین خطوط مختلف انتقال مورد استفاده قرار می‌گیرند. کاربرد دیگر آن‌ها در ذخیره‌سازی یا استفاده از گاز طبیعی یا بایو-متان در موتورهای گازی یا ایستگاه‌های نیروی حرارتی می‌باشد. با بهره‌گیری از طراحی عاری از روغن و بدون نشتی، کمپرسورهای هاگ-ساور برای فشرده‌سازی بهینه و بدون نشتی گاز متان انتخابی عالی به حساب می‌آیند.

کمپرسور بدون روغن سری Mercure ساور

کمپرسورهای HAUG.Mercure، بدون روغن و بدون نشتی، با توان 3.0 تا 4.4 کیلو وات

سری HAUG.Mercure برای بازیابی و فشرده‌سازی گازهایی همچون هلیوم، SF6، گاز طبیعی، اکسیژن و نیتروژن، و همچنین بوست کردن هوای فشرده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

موتورهای برقی در کمپرسورهای HAUG.Mercure در خود محفظه گازی قرار گرفته است (built in motor). برق از طریق یک اتصال عایق‌بندی شده در محل اتصال میل لنگ به موتور می‌رسد. این ساختار که  توسط هاگ-ساور توسعه داده شده است، فشرده‌سازی بدون نشتی و کاملا عایق را به ارمغان می‌آورد. طراحی پیش‌رانه کاملا بدون نشتی و بدون اصطکاک نیز که برای اولین بار در کمپرسور HAUG.Pluto در سال 1990 به کار برده شد، توانایی عملکرد تا فشار مکش 20 بار را دارد.

با اعمال ملاحظات مخصوص، مدل HAUG.Mercure توانایی فشرده‌سازی گازهای خشک و قابل اشتعال مثل گاز طبیعی را دارد. کمپرسورهای HAUG.Mercure همچنین قابل استفاده برای گاز SF6 و تکمیل سامانه‌های OEM مربوطه، با به کار‌گیری خنک‌کننده یک‌پارچه بالای موتور الکتریکی و با استفاده از حداقل ابزار و لوله‌کشی می‌باشد.

طراحی ماژولار این کمپرسور همچنین موجب تطابق‌پذیری بالای آن با نیازهای خاص شده است. این خصوصیت کمک شایانی به ارائه راهکارهای فنی و اقتصادی به مشتریان می‌کند.

کمپرسور بدون روغن سری Mercure ساور

لیست خصوصیات کلی کمپرسور مدل HAUG.Mercure

 • کمپرسور پیستونی کاملا بدون روغن
 • طراحی بدون نشتی با موتور داخلی
 • نرخ نشتی کمتر از 0.0001 میلی‌بار لیتر بر ثانیه (mbar l/s)
 • هوا خنک
 • توان موتور از 3.0 تا 4.4 کیلو وات
 • بسامد گردش 970 تا 1450 بر دقیقه (rpm)
 • فشار مکش تا 20 بار
 • فشار خروجی تا 100 بار
 • طراحی ماژولار سیلندر با قطر سیلندر تا 100 میلی‌متر
 • شامل مدل‌های با دو سیلندر و یک یا دو مرحله فشرده‌سازی
 • بیشینه ظرفیت (دبی) در شرایط مکش اتمسفریک، 30 متر مکعب بر ساعت
 • بیشینه ظرفیت بوستر، 70 متر مکعب بر ساعت

| کارخانه هاگ ساور تولید کننده انواع کمپرسورهای بدون روغن برای تمامی صنایع |

فهرست